Izolační dvojskla ECOplus U=1,1
Izolační dvojskla ECOplus U=1,1

šipkaIzolační dvojskla jsou vyrobena z plochého skla (floatu) o tloušťce 4-10 mm se vzduchovou dutinou podle šířky rámečku od 6 mm do 24 mm. V porovnání s jednoduchým zasklením umožňuje takové izolační sklo snížení tepelných ztrát. Tepelně izolační schopnost výrobku je vyjádřena hodnotou koeficientu tepelného prostupu "U" (W.m -2.K -l).


šipkaHodnota koeficientu "U" kolísá v závislosti na šíři vzduchové mezery a druhu použitého skla. Jsou-li kladeny požadavky na vysokou světelnou propustnost a zároveň se má omezit průhled, lze použít do skladby lité sklo dekorativního charakteru (ornament) s vysokou rozptylnou světelnou propustností. Tvary izolačních skel mohou být pravidelné i nepravidelné. U složitých nepravidelných tvarů je třeba konzultovat možnost výroby s výrobcem. Plochu izolačního skla lze opticky rozdělit ozdobnou mřížkou umístěnou v dutině mezi skly.


Tloušťka skel [mm] Šířka rámečku [mm] Celková tloušťka [mm] Hmotnost [kg/m2] Propustnost světla [%] Zvukový útlum [dB] Koeficient U [W.m-2.K-1]
4/4 12 20 21 76 30 1,3
4/4 16 24 21 76 32 1,1

šipkaIzolační skla již obsahují standardně teplý distanční rámeček.

Co přináší použití profilu konečnému uživateli?

šipkavýznamné snížení lineárního koeficientu prostupu tepla hranou systému

šipkazvýšení povrchové teploty na vnitřní straně izolačního skla (Toi)

šipkazlepšení (snížení) koeficientu prostupu tepla oknem Uw (=UN)


Izolační trojskla U=0,5 - 0,66

šipkaPro náročné lze do našich profilů vložit i tepelně a zvukově izolační trojsklo 4/14/4/14/4 o celkové tloušťce 40mm!, který splňuje tepelný útlum 0,66W/m2K!


šipkaIzolační trojskla jsou vhodná zejména pro pasivní domy s cílem získat co nejlepší tepelně-izolační vlastnosti celých oken. V kombinaci s naším profilovým systémem E-Forte (84 mm) lze dosáhnout celkové tepelné izolaci oken až 0,72/m2K!.

2017 © Copyright by Cetos cz, All rights reserved. Developed by www.WML.cz